Αθήνα, 17 Ιουλίου 2024
ΝΕΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣ
Συνάδελφοι,
Σας ενημερώνουμε ότι ανανεώσαμε τη συνεργασία μας με την εταιρία κινητής τηλεφωνίας VODAFONEεξασφαλίζοντας για τα μέλη του Συλλόγου και τις οικογένειες τους ακόμα καλύτερες παροχές.
AΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ,
6000 SMS& 8GB ME 15,85€
*Διάρκεια συμβολαίου 24 Μήνες
Οι συγκεκριμένες προσφορές αφορούν νέες συνδέσεις φορητότητας (μεταφορά από άλλη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στη Vodafone) και μεταφορά καρτοκινητών σε συμβόλαιο.
Για όλες τις γραμμές που θα ενταχθούν στα ανωτέρω προγράμματα ισχύουν απεριόριστα ενδοεταιρικές κλήσεις.
Τα συγκεκριμένα προνόμια αφορούν συνδέσεις, που ενεργοποιούνται αποκλειστικά μέσω του Συλλόγου μας και όχι σε καταστήματα της Vodafone.
Οι συνάδελφοι - μέλη του Συλλόγου μας, που επιθυμούν να ενεργοποιήσουν κάποια από τα ανωτέρω περιγραφόμενα προγράμματα, για τους ίδιους ή κάποιο μέλος της οικογένειας τους, παρακαλούνται όπως επικοινωνήσουν με την Τζίφα Αθανασία η τον Μπέλλο Φώτη στην ηλεκτρονική διεύθυνση This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">TzifaA@piraeusbank.grή This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">MpellosF@piraeusbank.gr αντιστοίχως, προκειμένου να λάβουν τα απαραίτητα έντυπα προς συμπλήρωση.
Σημειώνουμε ότι τα υφιστάμενα προγράμματα, επειδή έχουν γίνει ανατιμήσεις, θα μεταφερθούν αυτόματα και μαζικά στο αντίστοιχο νέο πρόγραμμα (καθώς τα αντίστοιχα νέα προγράμματα έχουν περισσότερες παροχές και πιο οικονομικό πάγιο).
Ο Πρόεδρος H Γεν. Γραμματέας
Βάιος Νάκος Θεοδώρου Χαρίκλεια
Ανακοίνωση Νο7 Αθήνα, 16 Ιουλίου 2024
ΠΡΩΤΗ ΚΟΙΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΝΕΑΣ ΕΣΣΕ
Συνάδελφοι,
Την Παρασκευή 12/07/2024 πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΟΤΟΕ συνάντηση με εκπροσώπους όλων των Συλλόγων που δραστηριοποιούνται στην Τράπεζα Πειραιώς, προκειμένου να συζητηθεί αξονικά και να καταρτιστεί το κοινό πλαίσιο διεκδίκησης της νέας Επιχειρησιακής ΣΣΕ 2024.
Την πρώτη κοινή συνάντηση χαιρέτισε ο Πρόεδρος της ΟΤΟΕ, όπου δήλωσε την πίστη του στις δυνάμεις του συνδικαλιστικού κινήματος και εξήρε τη σημασία της ενότητας για την ευόδωση των δίκαιων αιτημάτων μας, διαβεβαιώνοντας ότι η ΟΤΟΕ θα σταθεί αρωγός στην κοινή προσπάθεια των Συλλόγων.
Κατά την πολύωρη συνάντηση μας, που διεξήχθη σε ένα ομολογουμένως πολύ καλό κλίμα, έλαβε χώρα ένας γόνιμος και παραγωγικός διάλογος, όπου ακούστηκαν όλες οι απόψεις των παρευρισκόμενων και αναλύθηκαν τα αιτήματα των Συλλόγων.
Έπειτα από μια υπερδεκαετή μισθολογική καθήλωση και την ώρα που η ακρίβεια συνεχίζει να κατατρώει τα εισοδήματα των εργαζομένων, η Τράπεζα Πειραιώς βρίσκεται στην καλύτερη οικονομική θέση των τελευταίων 15 χρόνων, με τριετή συνεχόμενη και αυξανόμενη κερδοφορία.
Λαμβανομένου των ανωτέρω, όλοι οι Σύλλογοι καταλήξαμε στην κατάρτιση κοινού πλαισίου διεκδίκησης που θεμελιώθηκε στην αδήριτη και αδιαπραγμάτευτη ανάγκη πραγματικών αυξήσεων σε όλους τους συναδέλφους.
Το κοινό αυτό πλαίσιο, θα κατατεθεί το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα, όταν και θα εκκινήσουν ουσιαστικά οι διαπραγματεύσεις, έχοντας ως δεδομένη την καταρχήν προφορική διαβεβαίωση της Διοίκησης της Τράπεζας για αποδοχή 3μηνης παράτασης της υφιστάμενης ΕΣΣΕ. Υπενθυμίζεται ότι η μετενέργεια αυτής διαρκεί έως 31/07/2024.
Συνάδελφοι,
Αυτή είναι η πρώτη φορά που όλοι οι Σύλλογοι μετέχουμε ενεργά με θέσεις και προτάσεις, στη συγκρότηση κοινού πλαισίου διεκδίκησης και ακολούθως κοινού μετώπου για την υπογραφής νέας ΕΣΣΕ.
Η πρώτη κοινή συμμετοχή όλων των Συλλόγων και εργαζομένων, αποτελεί αναμφίβολα εφαλτήριο, για ένα καλύτερο εργασιακό περιβάλλον όλων των εργαζομένων στην Τράπεζα, για βελτίωση των όρων εργασίας με διεύρυνση των δικαιωμάτων και αύξηση των αποδοχών μας.
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Ο Πρόεδρος Η Γεν. Γραμματέας
Βάιος Νάκος Χαρά Θεοδώρου
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ
Ο Πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματέας
Παναγιώτης Αδαμόπουλος Γιάννης Αδάμος
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Ο Πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματέας
Ισίδωρος Γοίλιας Μανώλης Μπεμπένης
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΓΕΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Ο Πρόεδρος Η Γεν. Γραμματέας
Φάνης Πολύζος Ευγενία Τάγαρη
ΕΝΩΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Ο Πρόεδρος Η Γεν. Γραμματέας
Μάκης Τσιμρόγλου Ευθυμία Γκόγκα
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΡΑΠΕΖΗΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΠΡΩΗΝ ΕΤΒΑ
Ο Πρόεδρος Η Γεν. Γραμματέας
Σταμάτης Κουτσοπανάγος Δέσποινα Δαμιανίδου
Ανακοίνωση Νο 5 Αθήνα, 8 Ιουλίου 2024
ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ
ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΣΥΓΤΕ (ΓΕΝΙΚΗ) ΚΑΙ ΕΣΕΤΠ (ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΘΡΑΚΗΣ)
Συνάδελφοι,
Μετά τις συναντήσεις με τους Συλλόγους της πρώην Γενικής τράπεζας (ΣΥΓΤΕ) και της πρώην Μακεδονίας-Θράκης (ΕΣΕΤΠ) ολοκληρώθηκε στις αρχές της εβδομάδας ο πρώτος προγραμματισμένος κύκλος συναντήσεων του Συλλόγου μας με όλους τους Συλλόγους στην Τράπεζα Πειραιώς, με θέμα τη διαμόρφωση του πλαισίου για την Επιχειρησιακή μας Σύμβαση.
Με αφετηρία τη διαπίστωση της ανάγκης να υπάρξει διάλογος, συνεννόηση και συνεργασία μεταξύ των Συλλόγων, κατά τη συνάντηση με το προεδρείο του ΣΥΓΤΕ, αναπτύχθηκαν όλα τα θέματα που είχε καταγράψει ο Σύλλογος και τα αιτήματα του ΣΥΓΤΕ σε σχέση με την Επιχειρησιακή Σύμβαση. Μετά την παρουσίαση των προτάσεων του Συλλόγου μας, σχηματοποιήθηκαν οι κοινές προτάσεις των δύο Συλλόγων.
Σε αντίστοιχο κλίμα πραγματοποιήθηκε και η συνάντηση με τον Ενωτικό Σύλλογο Εργαζομένων Τράπεζας Πειραιώς (πρώην Μακεδονίας Θράκης). Με τον ΕΣΕΤΠ, μας ενώνουν 25 χρόνια συνύπαρξης στο χώρο της Τράπεζας Πειραιώς, 25 χρόνια που οι πορείες μπορεί να ήταν σε πολλές περιπτώσεις αποκλίνουσες, αλλά πάντοτε στο πλαίσιο του σεβασμού. Με τη συνάντηση αναζητήσαμε για πρώτη φορά το δρόμο της σύγκλησης των απόψεων και των δράσεων, όπου αυτό είναι εφικτό, με μία βασική αρχή, το όφελος των εργαζομένων.
Στην προσπάθεια για την συνδιεκδίκηση Επιχειρησιακής Σύμβασης, για εμάς, όλοι οι Σύλλογοι ανεξαρτήτως μεγέθους και αριθμού μελών έχουν ρόλο και λόγο, έχουν ιδέες και εμπειρία και η συνδρομή τους είναι απαραίτητη.
Συνάδελφοι,
Η κοινή πορεία των συλλόγων προς τη διεκδίκηση Επιχειρησιακής Σύμβασης έχει πολλά σημεία να υπερκεράσει, όμως δεν πρέπει να επιτρέψουμε στην καχυποψία και τις σκοπιμότητες να αποτελέσουν εμπόδιο και φραγμό σε μία νέα εποχή για τις συλλογικότητες στην Τράπεζα Πειραιώς. Αποτρεπτικοί του εγχειρήματος της κοινής πορείας όροι, έχουν πλέον εκλείψει. Όσοι πιστεύουν ότι οι συναντήσεις με τους Συλλόγους είναι ΑΝΑΛΩΣΗ αποδεικνύουν το ρόλο τους, διαχρονικά και σήμερα.
Στη διαπραγμάτευση που ξεκινά, θα εξαντλήσουμε κάθε δυνατό μέσο, θα αναζητήσουμε όλες εκείνες τις απαραίτητες συμμαχίες και θα προσπαθήσουμε με κάθε τρόπο και χωρίς ιδεοληψίες ή αποκλεισμούς να εξασφαλίσουμε μία ικανοποιητική συλλογική επιχειρησιακή σύμβαση εργασίας για όλους τους εργαζόμενους στην Τράπεζα Πειραιώς. Οι συναντήσεις που ολοκληρώθηκαν και το κλίμα που διαπιστώθηκε σε αυτές, ήταν ένα πρώτο, απαραίτητο βήμα, η πρώτη απαραίτητη προϋπόθεση για ένα καλό αποτέλεσμα για όλους. Συνεχίζουμε σε αυτό το δρόμο. Στο επόμενο διάστημα, θα συγκεκριμενοποιηθούν τα σημεία του διεκδικητικού μας πλαισίου. Θα αγωνιστούμε μέχρι την επίτευξη του τελικού μας στόχου, μία σύμβαση που θα καλύπτει τις ανάγκες μας και θα βελτιώνει την καθημερινότητα και τις ζωές μας.
Ο Πρόεδρος Η Γεν. Γραμματέας
Βάιος Νάκος Χαρίκλεια Θεοδώρου
Ανακοίνωση Νο 6 Αθήνα, 9 Ιουλίου 2024
Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΠΑΡΟΧΕΣ
Συνάδελφοι,
Τις τελευταίες μέρες ανακοινώθηκε από τη Διοίκηση το αντιστοιχούν ποσό Bonus, ένεκα της κερδοφορίας του προηγούμενου έτους.
Όπως κάθε φορά η ανακοίνωση αυτή δημιούργησε ένα αίσθημα αναγνώρισης και ικανοποίησης σε μερίδα εργαζομένων, αλλά και ένταση και δυσφορία σε μία άλλη. Όπως είναι κατανοητό μεγάλος αριθμός συναδέλφων αισθάνεται αδικημένος, καθώς είτε δεν έλαβε καθόλου ποσό, είτε ήταν κατώτερο των προσδοκιών του σε σύγκριση με τα ευρύτερα ακούσματα των ποσών σε άλλους εργαζόμενους.
Αυτό που παρατηρείται τα τελευταία έτη είναι μία σαφής ανισορροπία ανάμεσα στις θεσμικά κατοχυρωμένες αυξήσεις και στις αμοιβές bonus που χορηγεί μονομερώς η Τράπεζα. Κοινώς τα ποσά που λαμβάνουν οι εργαζόμενοι από τις Συμβάσεις σε σχέση με τις μονομερείς αποδόσεις της Τράπεζας είναι κατά πολύ λιγότερα. Αυτή η συνήθεια τείνει να γίνει συνθήκη με απώτερο στόχο να απομειώσει την αξία των συμβάσεων και να εγκαθιδρύσει την αντίληψη «με την Τράπεζα καλύτερα».
Τα bonus πρέπει να έπονται των συμβατικών αυξήσεων και να λειτουργούν ως πρόσθετη αμοιβή με στόχο την παρακίνηση των εργαζόμενων. Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορεί να αποτελούν το μοναδικό σύστημα αύξησης στο μισθό. Όσο αυτό θα συμβαίνει, οι εργαζόμενοι θα αισθάνονται αβεβαιότητα για την οικονομική τους θέση, για τον προγραμματισμό στη ζωή τους και σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να μεταβάλλουν την αντίληψή τους για τις συνθήκες εργασίας τους επί τω βελτίω.
Ένα δίκαιο σύστημα αμοιβών πρέπει να είναι μικτό σύστημα. Το μεγαλύτερο μέρος να αντιστοιχεί στην αύξηση του εισοδήματος του συνόλου του προσωπικού, ειδικά όταν αυτό έχει επιτύχει αύξηση κερδοφορίας για τρία συνεχόμενα έτη και το υπόλοιπο να αποδίδεται όπως ο εργοδότης το επιθυμεί, με τους καλύτερους όρους αξιοκρατίας και διαφάνειας.
Η Διοίκηση είχε την ευκαιρία με το ερωτηματολόγιο που κατέθεσε στους εργαζόμενους να ρωτήσει αν οι συνάδελφοι θα επιθυμούσαννα λαμβάνουν ένα ποσό ως αύξηση στο μισθό τους ή το διπλάσιο ως ετήσιο bonus. Έτσι θα είχε μία αντικειμενική γνώση για τον τρόπο που επιθυμεί το προσωπικό να αμείβεται, διαμορφωμένη από το ίδιο το προσωπικό.
Σε αυτούς τους όρους μπορούμε να συμβάλλουμε με τη γνώση μας οι Σύλλογοι ώστε να επιτευχθεί το αντικειμενικότερο δυνατό σύστημα απόδοσης και να περιοριστούν, αν όχι να εκλείψουν, οι όποιες αδικίες έχουν παρατηρηθεί.
Παρόλα αυτά όμως το πιο διαφανές σύστημα αμοιβών είναι οι θεσμοθετημένες αμοιβές μέσω των συμβάσεων, καθώς είναι γραμμένες και όχι προφορικές αναφορές που αλλάζουν κατά το δοκούν, είναι πάγιες και ενισχύουν το αίσθημα σταθερότητας σε αντίθεση με τον έκτακτο χαρακτήρα των bonus και κυριότερα ξεκινούν εξασφαλίζοντας και ενισχύοντας τους χαμηλότερα αμειβόμενους εργαζόμενους συμπαρασύροντας και τους υψηλότερα.
Εμείς μέσα από το πλαίσιο της επιχειρησιακής θα προσπαθήσουμε να αμβλύνουμε τις ανισότητες και η διοίκηση οφείλει να εκμεταλλευτεί αυτή την ευκαιρία και να συμφωνήσει σε ένα πλαίσιο που πραγματικά θα αλλάζει σελίδα στις αμοιβές του προσωπικού.
Ο Πρόεδρος |
Η Γενική Γραμματέας |
Βάιος Νάκος |
Χαρά Θεοδώρου |
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Νο 30
Αθήνα, 5 Ιουλίου 2024
Η ΕΞΑΗΜΕΡΗ ΕΡΓΑΣΙΑ
ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΤΡΑΠΕΖΟΫΠΑΛΛΗΛΟΥΣ
Συναδέλφισσες, Συνάδελφοι,
Τις τελευταίες ημέρες μια σειρά ανεύθυνων και σκόπιμων δημοσιευμάτων ανακοινώνοντας την εφαρμογή διάταξης του Νόμου 5053/23 από 1η Ιουλίου 2024 για την εξαήμερη εργασία, μιλούν ότι αυτή η διάταξη αφορά και τις Τράπεζες. Αυτή η διάταξη δεν αφορά τις Τράπεζες.
Στον κλάδο των Τραπεζών υπάρχει σε ισχύ η Κλαδική Σ.Σ.Ε. ΟΤΟΕ - ΤΡΑΠΕΖΩΝ που ρυθμίζει το εβδομαδιαίο – 5νθήμερο ωράριο εργασίας των τραπεζοϋπαλλήλων.
Για το ωράριο λειτουργίας ειδικών υπηρεσιών/μονάδων που είναι απαραίτητο να λειτουργούν όλες τις ημέρες της εβδομάδας συνεχώς ή σε βάρδιες, υπάρχει ρύθμιση σύμφωνα με τα οριζόμενα στην Κλαδική μας Σύμβαση (άρθρο 26 κωδικοποιημένων διατάξεων).
Κατά συνέπεια αυτή η διάταξη δεν αφορά τον κλάδο των Τραπεζών και τους εργαζόμενους στις Τράπεζες.
Δυστυχώς, κάποιοι συνάδελφοι που ανήκουν και σε παρατάξεις, συνειδητά ή ασυνείδητα, αναπαράγουν ανυπόστατες και ατεκμηρίωτες θέσεις δημιουργώντας κλίμα ανησυχίας στους εργαζόμενους.
Ο ρόλος της ΟΤΟΕ δεν είναι να καθησυχάζει ούτενα δημιουργεί φόβο στους εργαζόμενους, ούτε να απαντά καθημερινά σε ανεύθυνα δημοσιεύματα ή ανακοινώσεις.
Η ΟΤΟΕ μαζί με τους Συλλόγους - Μέλη της, με αίσθημα ευθύνης απέναντι στους εργαζόμενους και στις προκλήσεις που έχουμε μπροστά μας,θα συνεχίσει να προασπίζει τα εργασιακά, μισθολογικά και ασφαλιστικά δικαιώματα όλων των εργαζομένων στις Τράπεζες.
Με συναδελφικούς χαιρετισμούς,
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΟΤΣΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΑΛΛΙΡΗΣ
Συμπλήρωσε την αίτηση εγγραφής στο Σύλλογό μας.
Δυνάμωσε την προσπάθειά μας.